• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/Kartaltekin72
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905324466600
 • https://www.twitter.com/krtltkn
 • https://www.instagram.com/kartaltekinofficial
 • https://www.youtube.com/channel/UCb6cOGjcMh7kJOmCiCkltaA

Online Terapi

Uzman terapistlerinden ZOOM aracılığı ile online terapi alabilirsiniz.

Mesajlaşma | Sesli Görüşme | Görüntülü Görüşme
İstediğin her an, dünyanın herhangi bir yerinden anında online terapi al!

Online Görüşme Hakkında Bilgilendirme

 1. Online Terapilerimiz ZOOM aplikasyonu aracılığı ile yapılmaktadır.
 2. Terapi rezervasyonu onaylandığında mail adresinize gelecek olan ZOOM Bağlantı Linki ile seansa katılabilirsiniz.
 3. ZOOM Aplikasonu indirmek için aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz.
  1. Play Store (Android): ( İndir )
  2. App Store (IOS): ( İndir )
  3. Windows : ( İndir ) Windows opsiyonu için bilgisayarda Kamera ve Mikrofon bulunmalıdır.

Online Terapi nedir?

Günümüzde yaşanılan olaylardan öncede tüm dünyada yaygınlaşan internet kullanımı ve bununla beraber gelen internet aracılığı ile gerçekleşen psikolojik danışmanlıktır.

Bu yöntem yurtdışında yaşayıp dil sorunları nedeni ile terapi alamayan kişiler için geliştirilmiş bir yöntemdir. Online terapi sadece pandemi döneminde kullanılmaya başlanan bir tedavi yöntemi değildir. Aynı zamanda çoğu kişinin yoğun iş temposundan dolayı psikolojik bir yardım almak için zaman bulamadığı durumlar olmaktadır ve yaşadıkları ani değişimler karşısında her an bir uzman ile görüşmelerini de sağlayan bir yöntemdir.  

Örnek vermek gerekirse 1986 yılında Cornell Üniversitesi’nde kurulan ‘’Dear Uncle Ezra’’ isimli forum online terapinin ilk örneği sayılabilir. Kurulan bu forumun kullanım şekli ise insanların yaşadıkları sorunlar ve akıllarına takılan soruları yazması şeklinde gerçekleşmekteydi. Foruma yazılan sorunların cevapları anonim ruh sağlığı uzmanları tarafından yanıtlanıyordu. Sürekli gelişen internet teknolojisinde gelinen bu noktada ise artık soru cevaplamaktan öte görüntülü aramalar ile sürekli geliştirilmeye devam etmektedir. Artık yapılan bu görüntülü aramalar ile geleneksel terapi gibi uzun süre devam eden görüşmeler yapılmaya başlanmıştır. Ve pandemi döneminin etkisi ile online terapinin kullanımı artması ve daha çok tercih edildiğini görülmeye başlanmıştır.

Online Terapinin Avantajları Nelerdir?

 • Online Terapi terapi almak isteyen kişinin bir klinik ya da ofise gitmek için plan yapmasına ve zaman ayırmasına gerek kalmayan bir yöntemdir. Bu sayede daha ulaşılabilir ve pratik bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Seansları kişinin kendisini rahat ve güvende hissedebileceği herhangi bir yerde gerçekleştirmesi mümkündür.
 • Ülkenin bazı bölgelerinde alanında uzman psikoterapistlere ulaşmakta zorluklar yaşanmaktadır. Bu nedenden ötürü Psikoterapi hizmeti almak için Online Terapi yöntemi daha avantajlı bir tercih olmaktadır.
 • Kişilerin yaşamış oldukları fiziksel rahatsızlıklar dışarı çıkmalarını mümkün kılmayabilir. Bu gibi durumlarda psikolojik destek almak isteyenler için ulaşılabilir bir tedavi yöntemi sunulmaktadır. Bu ve benzeri durumlar Online terapinin sunmuş olduğu psikoterapi hizmetinin daha geniş bir popülasyona ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Yaşanılan pandemi dönemi yüzünden ortaya çıkan karantina sebebi ile çoğu insanın çalışma şekli ve sosyal çevresi ile yaşadığı ilişkilerde belirli değişiklikler meydana gelmiştir. Bu durumlar insanlarda yeni kaygılar ve oluşan bu yeni düzene alışmakta yaşanan zorlukları ortaya çıkarır. İnsanların hali hazırda yaşamış oldukları psikolojik rahatsızlıkların artmasına sebep olmaktadır. Bu gibi durumlarda insanların kendilerini fiziksel bir risk altına almadan terapi almaları için Online Terapi kolaylıklar sağlamaktadır.

Online Terapi Nasıl Yapılır?

Günümüzde yaşanan Online Terapiye artış nedeni ile internet siteleri üzerinden bir çok farklı çeşitte platformlar oluşturularak insanların problemlerini çözmeleri için terapi merkezleri açılmıştır. Oluşan bu artış bir bakıma iyi olsa da bulunan bu terapi platformlarında çalışan nitelikle ve deneyimli psikolog ya da terapistler çok az sayıda olmaktadır. Online terapi almadan önce mutlaka gerekli araştırmalar yapılıp o şekilde bir tedavi sürecine başlamanızı öneririz. Online terapi nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak aşağıda vereceğimiz açıklamalar yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak ön görüşme yapılır ve ardından yaşamış olduğunuz problem uzmanlarımızca değerlendirilir. Sizler için psikolog ya da terapist seçimi oldukça önemlidir, bizler bu yüzden yaşamış olduğunuz problem alanında uzman olan terapistlerimizi önermekteyiz. Son karar ise tamamen sizlerin tercihine bırakılmıştır.
 2. İkinci aşamada ise yaşamış olduğunuz sorun  online danışmanımız  tarafından listeye alınır ve sizlerin de uygun olduğu saat aralığında randevu oluşturulur.
  • İlk seans çekimi ile birlikte yapılandırma yapılır, problemler ve danışan tanınır. Bu seansın sonunda bir amaç oluşturulur. Psikolojik sorun yaşayan bireyin sürecin sonunda neler istediği tartışılır ve gerçekleşebilecek amaçlar karşılıklı olarak belirlenir.
 3. Seans süresi ilk görüşmenin ardından aşağı yukarı belli olur. Yaşamış olduğunuz problem ve bunun derecesi sürecin uzunluğu hakkında bizlere bilgi verecektir.
 4. İnternet ortamı üzerinden video ya da mesajlaşarak psikoterapi süreci yönetilir. Bu zaman zarfında tüm mekanlardan bağımsız bir şekilde psikolojik probleminizi yenebilirsiniz.

Psikoloji Testleri için tıklayınız.